Gadżety firmowe z nadrukiem w marketingu portali internetowych

Gadżety firmowe

Gadżety firmowe

Współcześnie bardzo wielu przedsiębiorców boryka się z problemem skutecznego dotarcia do klienta. Firmy nie bardzo wiedzą, jak się reklamować, aby reklama ta przykuwała uwagę. Większość reklam przygotowywanych jest w sposób bardzo podobny, dlatego też tylko te reklamy, które zawierają w sobie element innowacyjności, mogą dotrzeć do odbiorcy – konsumenta. Jak można efektownie reklamować swoją markę? Np. poprzez gadżety. Wiadomo, że są to przedmioty efektowne, których „zadaniem” jest przykuwanie uwagi ludzi. Ponadto też gadżety te spełniają drugą rolę: klient, otrzymując taki gadżet, czuje się doceniony i zwiększa się poziom jego sympatii dla danej firmy. Przedsiębiorstwami, które z tej nowoczesnej formy reklamy korzystają często są portale internetowe.

Mowa oczywiście jedynie o dużych portalach, ogólnopolskich lub międzynarodowych. Dystrybuują one gadżety firmowe wśród ludzi, dążąc do pozyskiwania spośród nich stałych czytelników. Często gadżety te mają nadrukowane różne treści.

Jeśli chodzi o same gadżety, mogą to być m. in. kubki, koszulki, długopisy, notesy, kalendarze (w tym ścienne), breloczki na klucze, ewentualnie droższe jak zegarki czy marki na zdjęcia. Nadruki na nich są natomiast prezentacją danego portalu: zawierają jego nazwę i logo, ponadto też hasło i slogan reklamowy. Uzupełnieniem treści nadruku jest motyw graficzny, dzięki czemu całość jest bardziej atrakcyjna wizualnie.

Jak można gadżety firmowe dystrybuować? Sposobów jest wiele. Portale internetowe często są sponsorami lub przynajmniej partnerami medialnymi imprez plenerowych. Jest to zatem okazja do dystrybucji wspomnianych gadżetów wśród klientów. Okazja ta jest zwykle skrzętnie wykorzystywana przez te portale – uczestnicy imprez otrzymują gadżety w prezencie.

Inna forma dystrybucji to rozdawanie przechodniom na ulicach. Jest to również popularne, a portale internetowe, jako firmy nowoczesne, korzystające z nowoczesnego źródła kontaktu z ludźmi, jakim jest internet, dbają, aby skuteczność tej metody była jeszcze podnoszona przez wybór odpowiedniego miejsca. Trzeba wybrać takie miejsce, gdzie nie tylko jest dużo ludzi, ale także gdzie przewija się dużo młodych – wszak to młodzi korzystają z internetu najczęściej. I oni chętnie przyjmą takie Gadżety firmowe w prezencie.