Pozycjonowanie stron – robić je samodzielnie czy zlecić firmie?

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron

Każdy właściciel swojej witryny internetowej na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo istotny jest proces pozycjonowania witryny. Bez tego ciężko jest tak naprawdę osiągnąć jakiś sukces w sieci. Pozycjonowanie ma na celu bowiem podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Robi się to w sposób sztuczny, ale jednocześnie powinno to wyglądać jak najbardziej naturalnie. Sprawa wbrew pozorom wcale nie jest taka łatwa, a nieodpowiednie pozycjonowanie może mieć nawet skutek odwrotny, czyli doprowadzić do obniżenia naszej pozycji. Często jednak tworzymy strony hobbystyczne, niekoniecznie nastawione na zarobek. Liczymy raczej na to, że po prostu strona w ciągu roku zarobi na swoje utrzymanie, czyli na domenę oraz wykupiony hosting. W takim wypadku często decydujemy się robić to samodzielnie, aby zaoszczędzić pieniądze. Czy na pewno jest to jednak dobry wybór?Podstawowe pozycjonowanie stron faktycznie można na spokojnie zrobić samodzielnie bo w sieci nie brakuje zupełnie darmowych poradników związanych z tym działaniem. Musimy jednak dobrze się tych wszystkich zasad trzymać. Najważniejsze jest bowiem to, aby pozycjonowanie robić po prostu delikatnie i nigdzie się nie spieszyć. Próba dokładania linków do naszej strony w sieci na siłę, byle szybciej, nie kończy się dobrze. Strona zostanie uznana za SPAM i może zostać nawet zablokowana.

Samodzielnie pozycjonowanie stron wykonuje się na przykład poprzez tworzenie stron na zaplecza oraz oczywiście katalogowanie, czyli dodawanie linków do naszej strony w odpowiednich katalogach stron. To wszystko możemy robić jeśli faktycznie strona powstała jako takie odzwierciedlenie naszego hobby i nie ma większego znaczenia to czy dużo zarobi.

Mając poważne sklepy internetowe czy wizytówki firmowe w sieci to Pozycjonowanie stron powinno być już jednak wykonywane przez specjalistów. Tych znajdziemy chociażby w agencjach reklamowych, które oferują kompleksowe usługi związane z promocją w sieci. Aby trochę zaoszczędzić zawsze można jednak spróbować skorzystać także z oferty osób prywatnych. Są specjalne strony na których ogłaszają się ludzie mogący odpłatnie zająć się pozycjonowaniem praktycznie każdej witryny.